Cartonescu

User info

Welcome, Guest! Please login or register.


You are here » Cartonescu » Cutii de carton » Cutii de carton simple sau cu autoformare


Cutii de carton simple sau cu autoformare

Posts 1 to 2 of 2

1

Cutiile sunt confectionate din carton ondulat, un produs aparut in secolul XIX, ca urmare a cresterii si dezvoltarii industriei de larg consum. Astfel, producerea de hartie si carton ondulat, a ajuns sa se impuna in insustria ambalajelor de pretutindeni.
Mai mult de jumatate din bunurile produse in intreaga lume, sunt ambalate si livrate in cutii din carton ondulat. Cutiile din carton au azi roluri multiple, de la protectia marfurilor, pana la transport si depozitare si de ce nu, de promovare, acestea putand reprezenta cu succes un brand.

Industria ambalajelor din carton este reprezentata de Federatia Europeana a Producatorilor de Carton Ondulat, cunoscuta ca FEFCO (The European Federation of Corrugated Board Manufacturers), o organizatie non-profit care ii protejeaza interesele si care a realizat o clasificare recunoscuta la nivel mondial pentru tipurile de ambalaje produse din carton.

Cutii de carton ieftine - Cutii carton ambalare - Cutii cu autoformare!

0

2

cartonescu

Cartonescu este un magazin online dedicat ambalejelor și produselor destinate pregătirii și împachetarii coletelor.
Am lansat Cartonescu cu o echipă mică și mult curaj, într-un moment de creștere accelerată a nevoii de ambalaje. Ne-am ales un nume haios, care vrem să inspire familiaritate și prezență constantă, deoarece ne dorim să devenim acel furnizor care este mereu aproape de clientul său. Asocierea numelui indică miezul afacerii noastre – clasicul carton, simbol al ambalajului in orice forma. Cand spui Cutii de carton, exprimi forma tradițională de ambalare de pretutindeni. Deși numele nostru se vrea a fi unul comun, noi ne propunem să ieșim din anonimat. Și cum am putea să facem acest lucru într-o lume a transformării și evoluției, decât apelând la un lucru care va rămâne neatins: grija față de oameni. În calitate de furnizor de produse de ambalare, ne-am stabilit ca misiune să ne conectăm cu oamenii, clienții noștri și să le venim în întâmpinarea nevoilor.

0


You are here » Cartonescu » Cutii de carton » Cutii de carton simple sau cu autoformare